ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed medias 6204058
*
nr 620 4058
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
2 pcs, signerade Pyk, målade på plankor,
MIXED MEDIAS (F), 2 st, signerade Pyk, målade på plankor
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
Droit De Suite
Estimate:
2000
Sold:
SEK 2000
Auction date:
Monday January 25 2010
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/1 11:07:22
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik madeleine pyk målade på plankor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2118 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:27
-
2114 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. "Skeppsholmen". S..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:23
-
2117 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. "sweiz". Signed, ..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:15
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
nr 620 4058
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
2 pcs, signerade Pyk, målade på plankor,
MIXED MEDIAS (F), 2 st, signerade Pyk, målade på plankor
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 2000 |
Sold: | SEK 2000 |
Auction date: |
Monday January 25 2010 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
25/1 11:07:22 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik madeleine pyk målade på plankor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2118 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:27 -
2114 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. "Skeppsholmen". S..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:23 -
2117 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. "sweiz". Signed, ..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:15